Zasadniczo drabiny należy umieszczać na równym podłożu, aby zmaksymalizować stabilność podczas użytkowania. Wytyczne bezpieczeństwa mówią:

„Z drabin należy korzystać tylko w sytuacjach, w których można z nich korzystać bezpiecznie, np. Gdy drabina będzie równa i stabilna”

Wydaje się, że zasada ta wyklucza stosowanie drabin na schodach. Jeśli jednak potrzebujesz trochę więcej wzrostu podczas pracy na klatce schodowej, nadal możemy Ci pomóc.

Korzystanie z drabin wielofunkcyjnych na schodach

W naszej wypożyczalni zajmujemy się szeregiem drabin wielofunkcyjnych (zwanych również drabinami kombinowanymi), które można ustawić w wielu różnych konfiguracjach. Niektóre z tych produktów zawierają konfigurację do stosowania na schodach.

Co to jest drabina wielofunkcyjna schodowa?

Korzystając z drabiny kombinowanej na schodach – i powinieneś to robić tylko wtedy, gdy drabina jest specjalnie do tego zaprojektowana – pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich zwykłych wskazówek bezpieczeństwa dotyczących drabin i drabin schodkowych. Oznacza to, że powinieneś:

Przez cały czas utrzymuj co najmniej 3 punkty kontaktu z drabiną
Powstrzymaj się od nadmiernego sięgania po drabinie (w razie potrzeby zmień jej położenie)
Nie przekraczaj maksymalnego limitu obciążenia drabiny
Noś tylko lekkie narzędzia i materiały oraz tylko te, których naprawdę potrzebujesz
Idź powoli - nie spiesz się po drabinie!
Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi drabiny

Więcej porad znajdziesz w poście na naszym blogu Jak bezpiecznie wspinać się po drabinie.

Jaka jest najlepsza drabina na schody?

Mamy do wyboru szereg różnych schodów, a każdy produkt ma swoje własne kluczowe zalety, ale trójelementowa drabina kombinowana to jedna z naszych najpopularniejszych drabin wielofunkcyjnych i świetny wybór, jeśli potrzebujesz drabiny które można stosować na schodach.