Bez względu na to, jaka jest praca, istnieje drabina, która pomoże ją wykonać. Wyzwaniem jest określenie, czy najlepsza drabina jest aluminiowa czy stalowa. W przypadku zastosowań przemysłowych w rejonie Atlanty każdy materiał może stanowić najlepsze rozwiązanie; to zależy od pracy. Przeczytaj tutaj, aby porównać drabiny stalowe i aluminiowe.

Czy stal to najlepszy materiał?

Stal nie jest nowym materiałem przemysłowym. W rzeczywistości istnieje od ponad 4000 lat. Kupując stalową drabinę, możesz mieć pewność, że kupujesz coś, co przetrwało próbę czasu. Drabiny stalowe są cięższe niż aluminium. To czyni je idealnymi do zastosowania w przemyśle dachowym i budowlanym. Wadą drabin stalowych jest ich waga. Jeśli nie jesteś wystarczająco silny, aby je przenieść, będziesz musiał zwerbować pomoc. Stal przewodzi również prąd, co oznacza, że ​​podczas złej pogody musisz trzymać się z dala od drabiny. Wytrzymałość stali jest również jedną z jej głównych zalet. Stalowa drabina nie będzie miała problemu z utrzymaniem się pod twoim ciężarem i ciężarem wszelkich narzędzi, które nosisz ze sobą.

Zalety aluminium

Aluminium może nie ma tak długiej historii jak stal, ale aluminium istnieje nadal od początku XIX wieku. Kiedyś aluminium było cenniejsze niż złoto. Pod koniec XIX wieku kupowanie tego materiału było bardziej ekonomiczne i zaczęto używać go jako materiału budowlanego. Aluminium jest lżejsze niż stal. Jego waga sprawia, że ​​idealnie nadaje się do użytku domowego. Z tego samego powodu jest ulubionym miejscem profesjonalnych malarzy wnętrz. Podobnie jak stal, drabiny aluminiowe przewodzą prąd. Jeśli Twoja praca obejmuje korzystanie ze sprzętu elektrycznego, aluminium nie jest dobrym wyborem. Aby upewnić się, że aluminium sprawdzi się w konkretnym zadaniu, odwiedź firmę dostarczającą drabiny i wypróbuj ją.

Problem rdzy

Jedna z tych drabin jest podatna na rdzewienie. Z drugiej strony rdza nie stanowi problemu. Jeśli wystarczająco długo zostawisz stalową drabinę na zewnątrz, rozwinie się na niej rdza. Nie oznacza to, że nie możesz go używać na zewnątrz, ale będziesz musiał znaleźć miejsce do przechowywania swoich stalowych drabin. Drabiny aluminiowe są nierdzewne. Firmy dekarskie i inne firmy budowlane mają zwykle kilka aluminiowych drabin rozkładanych. Świetnie sprawdzają się podczas wchodzenia na dach. Dla firmy, która korzysta z drabin na zewnątrz lub nie ma dostępu do przechowywania w pomieszczeniach, kupowanie drabin aluminiowych ma sens, ponieważ nie zużywają się one tak szybko z powodu rdzy.

Drabina wspinaczkowa test trwałości

Ponieważ drabiny stalowe są cięższe niż aluminiowe, ma sens, że są trwalsze. Do zastosowań przemysłowych i komercyjnych najlepszym wyborem jest stal, ponieważ jest sprężysta. Jeśli twoja drabina dźwiga ciężar pracy, kup stal. Stal może być uderzana i uderzana bez wgnieceń. Odporność nie oznacza, że ​​możesz beztrosko traktować swoje stalowe drabiny. Dbaj o nich, a one też będą cię dobrze traktować. Jeśli chodzi o trwałość, aluminium nie jest materiałem o dużej wytrzymałości. Chociaż nie rdzewieje, ponieważ jest lżejszy, aluminium się wygina.

Która drabina jest najlepsza?

Jeśli szukasz drabin przemysłowych na wynajem w naszej wypożyczalni RentTools.pl w Katowicach, chcesz wiedzieć, czy wyanająć stal, czy aluminium. Odpowiedź brzmi: jedno i drugie! Obie drabiny to doskonałe rozwiązania dla firm dekarskich i budowlanych. Większość zawodów ma wiele rodzajów prac, w których obie drabiny mogą pomóc ludziom w bezpiecznym wykonywaniu pracy. W żadnym z nich nie pomylisz się.

Szukasz drabiny do pracy w przemyśle, ale nie wiesz, która z nich jest najlepsza? Zadzwoń do naszej wypożyczalni mamy duży wybór drabin, które sprawdzają się w różnych pracach.